Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nieszczelny wężyk od układu spryskiwacza szyby przedniej

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Nieszczelny wężyk od układu spryskiwacza szyby przedniej

    ZIBI12, ja też nie chciałam chorować, młodzi wirusa przynieśli i mnie jak zwykle na końcu ech.......

  • #2
    Nieszczelny wężyk od układu spryskiwacza szyby przedniej

    Witam kolegów. Ostatnio zlokalizowałem (w końcu) skąd ucieka mi płyn do spryskiwacza.
    Zauważyłem, że nieszczelny jest wężyk zaznaczony czerwoną strzałką na zdjęciu.
    W związku z tym mam pytania:
    - czy któryś z kolegów może sprawdzić jego nr części?
    - jak zdemontować ten wężyk z pompki? Czy jest on montowany na wcisk? Czy muszę
    zdemontować całą pompkę (jeżeli tak to jak). Czy muszę zdemontować cały zbiornik na
    płyn wraz z pompką (jeżeli tak to jak).

    Od razu informuję, że nieszczelność nie pochodzi z miejsca łączenia tego wężyka z kolejnym wężykiem.

    Z góry dziękuje za pomoc.

    Próbuję załączyć plik 232 KB, ale nie udaje mi się.
    Chodzi o wężyk karbowany, wychodzący z pompki zbiorniczka na płyn do spryskiwacza.
    Załączone pliki

    Komentarz


    • #3
      Nie wiem jak w 1,6, bo w 2,0 AQY wszystko jest na "wcisk". Pompka spryskiwacza szyb i druga, reflektorów, też siedzą na wcisk w specjalnych korkach gumowych. Wężyk "ładnie wygląda" bo jest w żebrowanej osłonie, ale może być dowolny plastykowy. Aby nie spadał (plastykowy na metry, jest bardziej miękki) trzeba zacisnąć opaską. Opaskę najłatwiej zrobić z miedzianego drutu, i tu powiem, że nie trzeba za wszelką cenę bać się "druciarstwa", bo czasami jest skuteczne.
      Nie wiem czy to wada, czy zaleta, ale wężyki spryskiwaczy (szczególnie do tyłu) biegną wewnątrz wiązek przewodów elektrycznych. W przypadku nie szczelności gdzieś tam w wiązce, najprościej poprostu odłączyć dziurawy wężyk i poprowadzić nowy obok, lub całkiem inną drogą (od złącza do złącza).

      Komentarz


      • #4
        Dzięki za odpowiedź, chyba masz rację z tym dowolnym plastikowym wężykiem. Dowiedziałem się w ASO, że ten wężyk sprzedają w dowolnych odcinkach, więc każdy dowolny wężyk o odpowiedniej średnicy wewnętrznej (o odpowiednich własnościach chemicznych) będzie dobry.

        Komentarz


        • #5
          Też ten temat mnie dopadł. Odpisuję dopiero po roku, ale niech zostanie dla potmonych.
          Nr węża o który pytasz który wchodzi w pompkę to 1J0955744E (dla pojazdów bez spryskiwaczy reflektorów) i 1J0955744G (dla pojazdów z spryskiwaczami reflektorów).
          Cena w ASO 14 zł obydwóch na dzień dzisiejszy. Nie ma co się bawić w druciarstwo przy takim układzie. Tam wszystko jest na wcisk. Z jednej strony tego węża jest wejście w kształcie litery L zgrzana z tym plastikowym wężem i to jest problem. Potem dopiero ten wąż wchodzi w gumowy który idzie na podszybie do trójnika na dwa spryskiwacze. Wydaję się, że tylko pompka do zbiorniczka montowana jest jakąś klamrą. Musiałem odkręcić 3 nakrętki by wyciągnąć zbiorniczek bo mam za grube paluchy i nie szło włożyć tego węża na miejsca. Jak masz chude ręce dasz bez problemu to nasunąć bez wyjmowanie.

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X